Sandėliukai saugo ir padangas, ir… kriptovaliutas

Sandeliuku nuoma, perkunkiemis, vilniusDidžiuosiuose šalies miestuose, o ypač Vilniuje, sparčiai populiarėja ganėtinai nauja paslauga – patalpų nuoma daiktams saugoti. Ir gyventojai, ir įmonės atrado galimybę saugiai ir patogiai pasidėti tai, kas šiuo metu nereikalinga, tačiau pravers ateityje ar privalo būti saugoma.

Kas dažniausiai nuomojasi patalpas ir kas keliauja į nuomojamus sandėliukus ar garažus? Šios paslaugos įmonės nurodo, kad įvairaus dydžio sandėliukus ar garažus gyventojai bent keletui mėnesių nuomojasi saugoti namų daiktams, kai persikrausto ir laikinai nuomojasi bei remontuoja būstą. Ilgesniam laikotarpiui sandėliukus nuomojasi laikyti, pavyzdžiui, automobilių padangoms ir bagažinėms, pomėgio, sezoniniams ir laisvalaikio daiktams: archyvams, dviračiams, slidėms, valtims, meškerėms ir pan., o taip pat išvykstant į užsienį, išnuomojus būstą. Tokiems poreikiams sandėliukai paprastai nuomojami keleriems metams, nes tuomet gaunamos nuolaidos.

Prekėms, archyvams ir reklamos rekvizitams

Sandeliuku nuoma, vilniusNet 7 Vilniaus vietose sandėliukus ir garažus nuo 3 iki 40 kv. m nuomojanti sandeliukunuoma.lt, išanalizavusi nuomininkų poreikius, teigia, kad kita didelė jų dalis – smulkūs verslininkai ir mažos įmonės. „Didesnė dalis įmonių, el. parduotuvių ir smulkių verslininkų, išsinuomodami sandėliuką ar garažą, prašo juose įrengti stelažus dokumentų archyvams saugoti ir prekėms ar retkarčiais naudojamiems daiktams, pavyzdžiui, reklamos kampanijose, sandėliuoti, – pasakoja Linas Sodeika, sandeliukunuoma.lt įkūrėjas (nuotr. dešinėje). – Kadangi patalpas daiktams saugoti nuomojame įvairiose Vilniaus vietose, tai nuomininkams patogu prie jų bet kada privažiuoti, išsikrauti ar pasikrauti. Pernai ypač pagausėjo nuomininkų Perkūnkiemyje, nes atidarius Vilniaus vakarinį aplinkkelį čia, pavyzdžiui, tapo ypač patogu privažiuoti Gariūnuose ir kitose sostinės vietose prekiaujantiems smulkiesiems prekybininkams“.

Sandėliukų nuomininkai be stelažų taip pat pageidauja šarvuotų durų, papildomos priešgaisrinės signalizacijos, vaizdo kamerų, vandens ir kanalizacijos bei didinti elektros galingumą su individualia apskaita, draudimo. Yra prašančių įvesti ir internetą, nes sandėliukuose įmonės įsirengia el. archyvus dokumentams ir duomenims laikyti saugiai nutolusiuose serveriuose.

Sandėliukuose kasa kriptovaliutas

sandeliuku nuoma, serverine, vilniusDėl kilusio kriptovaliutų bumo sandėliukų nuomininkai sulaukė ir ypatingų pageidavimų patalpoms įrengti. Nors nuomojamos patalpos dažniausiai yra po daugiaaukščiais namais, todėl jose ir vasarą, ir žiemą laikosi panaši temperatūra bei yra sausa, tačiau tokių sąlygų nepakako.

„Šiuolaikiniai verslai nuomotojams diktuoja ir netikėtų reikalavimų, – pasakoja Vilius Maižius, sandeliukunuoma.lt Ūkio dalies vedėjas (nuotr. kairėje). – Nuomininkų prašymu esame įrengę ypatingų patalpų, kurios aprūpintos moderniausiomis vėdinimo sistemomis, jas pasiekia ypač galingi elektros kabeliai, – tai didelės serverinės, kurios „kasa“ kriptovaliutas. Mat jas „gaminantys“ galingi kompiuteriai naudoja daug elektros ir išskiria didelius kiekius šilumos. Beje, jiems patalpas turėjome įrengti pagal specialius saugos reikalavimus.“

Specialisto nestebina, kad galingos serverinės įrengiamos nuomojamuose sandėliukuose. Anot jo, tokios patalpos pirmiausia turi atitikti saugumo ir priešgaisrinius reikalavimus, ką užtikrina įvairios signalizacijos ir vaizdo stebėjimo įranga, o taip pat svarbu garantuoti nepertraukiamą ir tinkamą elektros tiekimą bei vėdinimą. Galiausiai, nuomotis tokias patalpas galingiems kompiuteriams daug kartų pigiau nei vietą duomenų centre.

„Dalį nuomojamų patalpų, ypač įrengtų pagal specialius pageidavimus, po kurio laiko nuomininkai nusiperka, – sako sandeliukunuoma.lt įkūrėjas. – Pavyzdžiui, sostinės Žirmūnų rajone sandėliukų nuomai jau nėra, o dalis iš nuomojamų daugiau kaip kelių šimtų patalpų taip pat turi potencialius pirkėjus. Todėl šiemet planuojame pasiūlyti naujų sandėliukų ir kitų patalpų nuomai“.

Sandėliukų ir garažų nuomos bendrovės teikia ir papildomų paslaugų: organizuoja daiktų pakavimą ir pervežimą, teikia perkraustymo paslaugas. Sandėliukų ar didesnių patalpų nuoma mėnesiui kainuoja nuo 5 iki 20 Eur/m2, daugelis nuomininkų taiko solidžias nuolaidas, kai patalpos išsinuomojamos keleriems metams.